Svéd és magyar vendégek gyülekezetünkben

 

2014. április 30-án, szerdán gyülekezetünkbe látogatott Conny Söder és Torbjörn Söder Svédországból, valamint Chernel Gyula és Béres János hazánkból.

 

 A 18 órakor kezdődő istentiszteleten megjelent népes hallgatóságot gyülekezetünk lelkipásztora, majd Béres János, az MPE Isaszegi Gyülekezete nyugalmazott lelkipásztora, egyházunk kongói segélyprogramjának vezetője köszöntötte.

Röviddel később a svéd vendégek kaptak szót. Előbb Torbjörn Söder az egyik stockholmi pünkösdi gyülekezet lelkipászto-ra hirdette az Igét, majd testvére, Conny Söder, a kumlai pünkösdi gyülekezet lelkipásztora igehirdetésére figyelhettünk.

A lendületes, bizonyságtételekkel átszőtt, lelki épülésre és fejlődésre szólító prédikációkat Chernel Gyula misszionárius-tolmács tette érthetővé a magyar fülek számára.

Az istentisztelet végén többen is igénybe vették a vendégek által felajánlott személyes imádság lehetőségét, gyógyulást, vagy éppen Szentlélek-keresztséget éljenek át.