2012. január 1. Újévi istentisztelet

 

2012. január 1-jén újévi istentiszteletre gyülekezetünk.

 


Ezen az összejövetelen is dicsőítettük Istenünket és számos bizonyságot hallgattunk meg Gyülekezetünk tagjaitól, de a legelementárisabb hatást mégis Isten Igéje gyakorolta a jelenlévőkre.

Isten Igéjét ez alkalommal Nyeste Győző gyülekezeti presbiter hirdette. A prédikáció a szokott módon, Isten Igéjének olvasásával kezdődött, de ami ezután következett, az nem tartozik a mindennapi esetek közé.

Hirtelen gyertyák kerültek elő, amelyek feliratuk szerint egy-egy embertípust személyesítettek meg. A gyertyák beszélgetni kezdtek egymással, hogy a hallott bibliai üzenet lényegét megérthessük. A gyertyák beszélgetése olykor nevetést fakasztott, olykor fanyar mosolyt csalt az arcainkra, de volt, hogy sírni támadt kedvünk az egyik párbeszéd alatt. A gyertyákban önmagunkra ismerhettünk, így, amikor az imádság ideje következett, volt lehetőségünk bűnbánatra, könyörgésre és hálaadásra Istenünk előtt. Ez az év is jól kezdődött!